A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/memorial01/webapps/clubbypass_com/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 675

Yoğun Bakım Hastalarımız Avucumuzun İçinde | Club By Pass

Yoğun Bakım Hastalarımız Avucumuzun İçinde

HASTA VİZİTLERİ ARTIK CEP TELEFONU VE CEP BİLGİSAYARI ORTAMINDA

Bu yöntem dünyada sadece Memorial Hastanesi'nde uygulanan, özgün bir teknolojidir.

Memorial Hastanesi'nde mevcut tüm aktif video kameralarına  (acil servis, kardioloji ve cerrahi yoğunbakımlar, servisler, ameliyathaneler) bir net work ile biribirine bağlanarak Biomedikal Departmanı'nda bulunan bir merkez bilgisayara bağlanmaktadır. Hastane içinde kablolu/kablosuz  internet erişimi ile, hastane dışında dünyanın GSM i destekleyen her noktasından GPRS/EDGE  ile iletişime girebilen cep telefonu aracılığı ile tüm hastalarımızın görüntülerine ulaşabiliyoruz.

Sistemin çalışması

1- Uzak Bölgeden Cep Bilgisayarımız ile  GPRS bağlantısı üzerinden  Memorial Dış Bacak IP'mize bağlanıyoruz.

2- Bu bağlantı kurulduktan sonra Memorial Güvenlik Duvarı gelen talebi Dallmeier Kayıt cihazına  yönlendiriyor.

3- Yoğun Bakımdaki kamera Dallmeier kayıt cihazına bağlı oldugundan (bu cihaza bağlı olan tüm kameraları ) oranın görüntüsünü Cep Bilgisayarımıza/Telefonumuza taşıyor. Ayrıca bu kamera üzerinden belirlediğimiz noktalara preset uygulayabiliyoruz.

4- Hastane içerisinde Wireless üzerinden bu kamera veya kameraları kontrol edebiliyoruz.

Bu üstün teknoloji ile hastalarımızı 24 saat tüm ekip olarak izleyebilmekteyiz. Bu şekilde hastalarımız ile 24 saat bütünleşiyoruz. Bunun hastalarımızın tedavisine büyük katkısı olduğuna inanıyoruz.

Bu teknolojinin uygulamasına büyük katkıları olan: Memorial Hastanesi Bilgi İşlem Bölümü (Erhan Selkan, Cihan Güngör, Cevahir Pilpil)

PDA yazılımını sağlayan DVR (Digital Video Recorder) Dalmeier firmasının Ankara temsilcisi OR-DO Savunma Sanayi ve Güvenlik Sistemleri LTD. ŞTİ.(Murat Özgür) Kamerayı sistemleri Samsung CCTV  TARGE-Elektronik. (Bülent Dalkıran, Ali Yılmaz)

İçten teşekkürü bir borç biliyorum. Prof. Dr. Bingür Sönmez